Strona główna » Wydarzenia » Aster’12

Zwieńczeniem Warsztatów Łączności i Informatyki pt.”ASTER 12″ organizowanych przez Komendanta Centrum Wsparcia Mobilnych Systemów Dowodzenia (CWMSD), był pokaz nowych technologii, które mogą posłużyć jako baza wiedzy do planowania Systemów Wsparcia Dowodzenia w Wojsku Polskim w kolejnych latach. Pokaz odbył się w rejonie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu w dniach od 8 do 12 października 2012r. Firmy związane z przemysłem obronnym zaprezentowały swoje propozycje w obszarach nowych technologii. ITTI już po raz drugi prezentowało swój potencjał w zakresie przemysłu obronnego.
Tym razem firma zaprezentowała trzy autorskie rozwiązania:
  • platformę symulacyjną PROCeed oraz pakiety szkoleniowe do uruchomienia na tej platformie m.in. makietę aplikacji szkoleniowej w zakresie taktyki wojskowej,
  • system LIMA2 wspierający nabywanie, analizę i wdrażanie doświadczeń zbieranych w ramach realizowanych misji wojskowych, oraz
  • rozwiązanie z zakresu telekomunikacji – „inteligentny przełącznik” pozwalający na automatyczny wybór łączy w przypadku zakłóceń w celu zapewnienia dostępności i odpowiedniego poziomu niezawodności oraz przepływności.
DSC_0006
Wszystkie przedstawione rozwiązania zostały skrupulatnie przeanalizowane przez delegację specjalistów wojskowych w celu opisania w raporcie. Raport ma stanowić aktualny przegląd technologiczny w zakresie możliwości wykorzystania bieżących osiągnięć łączności i informatyki w dziedzinie wojskowości.

aster 12 - 3aster 12 - 2