Blog

8-24 września 2020 Jako członkowie zespołu projektowego serdecznie zapraszamy do udziału w Cyklu Warsztatów DAREnet, które odbędą się w formie webinarium. Projekt DAREnet ma na celu wzmocnienie odporności na powodzie w całym regionie Dunaju, do czego niezbędna jest wiedza na temat potrzeb praktyków w zakresie innowacji. W celu zebrania tej wiedzy i umożliwienia efektywnej współpracy, DAREnet zaprasza ekspertów z różnych dziedzin i dyscyplin, organizacji i krajów do wzięcia udziału w webinarium na temat sprzętu wykorzystywanego i potrzebnego w trakcie reagowania i zarządzania powodziom. Pierwsze webinarium będzie poświęcone środkom higienicznym w kontekście powodzi i odbędzie się 8 września w godzinach 13:00-15:00. Zapraszamy na stronę internetową ze szczegółowymi informacjami i możliwością rejestracji na wydarzenie: https://www.cmine.eu/events/40434. Strona CMINE zawiera informacje o kolejnych webinarach organizowanych w ramach projektu DAREnet, które będą się koncentrować na zabezpieczaniu ewakuowanych obszarów, obsłudze mediów społecznościowych, ochronie przeciwpowodziowej, ratownictwie wodnym i obsłudze łodzi. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

COVID-19 przyspieszył wdrożenie technologii cyfrowych w celu powstrzymania pandemii. W interesie publicznym leży dopuszczenie nadzwyczajnych wyjątków w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych. Nie powinno to jednak odbywać się kosztem wolności osobistych i obywatelskich, które stanowią podstawę funkcjonowania demokracji. A aby stały się skuteczne, wiele z tych technologii wymaga zaufania publicznego i zaufania praktyków w sytuacjach kryzysowych. Niniejsze seminarium internetowe dotyczy sposobów wspierania ambitnych i wrażliwych innowacji z punktu widzenia etyki cyfrowej. Wydarzenie to odbędzie się 23 czerwca o godzinie 11.00 CEST.   Link do wydarzenia.

Pięć ogólnoeuropejskich sieci specjalistów ds. bezpieczeństwa wspólnie zaprasza na seminarium internetowe na żywo, gdzie zaprezentuje najlepszych prelegentów z różnych środowisk, zapewniając doświadczenia z pierwszej ręki, zdobyte podczas rzeczywistych sytuacji kryzysowych. Udział w seminarium jest bezpłatny i otwarty dla praktyków, badaczy i innych zainteresowanych specjalistów z różnych dziedzin. Aby otrzymać osobiste zaproszenie, należy zarejestrować się za pomocą poniższego linku. Strona wydarzenia

Trzy projekty europejskie MINDb4ACT, CHAMPIONS i BRAVE finansowane w ramach programów Komisji Europejskiej H2020 i ISF-P mają przyjemność zaprosić Państwa do rejestracji na konferencję RADPol2020 "Radykalizacja w Europie Środkowej i Wschodniej – trendy, wyzwania i możliwości przeciwdziałania". W związku z wybuchem epidemii COVID-19 konferencja odbędzie się w formule online, czyli w trzech webinariach, które odbędą się 18 czerwca 2020 r.; 25 czerwca 2020 r. i 2 lipca 2020 r. Agenda, formularz rejestracyjny i inne szczegóły można znaleźć na stronie internetowej konferencji: Conference: RADPol2020

Zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji online: SIMULTECH 2020 10th International Conference on Simultation and Mocelling Methodologies, Technologies and Applications ONLINE STREAMING 8-10 July 2020: http://www.simultech.org/3

W dobie pandemii PROceed może się okazać szczególnie przydatnym narzędziem edukacyjnym. Minister cyfryzacji zachęcał do korzystania w różnych metod nauki zdalnej, również gamingu. Proceed jest doskonałym narzędziem edukacyjnym w obecnej sytuacji.

W tym roku akademickim dołączyła do nas Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach Wydział zamiejscowy w Myślenicach. Społeczność użytkowników gier PROCeed liczy już ok. 20 podmiotów. Zachęcamy do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami w komentarzach na stronie WWW.

W dniach 20-29 września 2019 w Warszawie odbył się 23. Festiwal Nauki złożony ze spotkań, lekcji i wystaw. Podczas jednej z lekcji uczniowie wzięli czynny udział w interaktywnej grze komputerowej o tematyce poświęconej zarządzaniu kryzysowemu i inżynierii bezpieczeństwa – ProCeed. Lekcję zorganizowali i poprowadzili reprezentanci Wydziału Logistyki WAT. https://festiwalnauki.edu.pl/2019/lekcje/zastosowanie-symulacyjnych-gier-decyzyjnych-w- zarzadzaniu-kryzysowym

W roku 2018/2019 witamy Społeczną Akademię Nauk w Łodzi wśród członków społeczności nowych użytkowników PROCeed. Cieszy nas każda szkoła, która chce rozpocząć przygodę ze stosowaniem naszych narzędzi. Życzymy powodzenia!

W tym roku akademickim grono użytkowników gier PROCeed powiększyło się o dwóch nowych członków: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Witamy serdecznie na pokładzie!

10/57